Pony Club

 
Binicilerin erken yaşta eğitime başlamaları gerektiğine inanan Kulübümüz,  Pony Kulüp’te  küçük  binicilere tam destek sağlıyor ve başarılı birer binici olacaklarına yürekten inanıyor.
 
Pony Kulüp, çocuklarınızın fiziksel, zihinsel ve psikolojik gelişimlerine olumlu destek vererek her hafta sonunu renklendirerek  derslere devam ediyor. 
 
Pony  Sınıflarımız; Her Cumartesi veya Pazar Günleri ;  09:00 - 09:45 - 10:30‘ dur. 
 
Ayrıntılı bilgi için : 0530 175 51 54 ‘ ü arayınız.


PONY CLUP
Pony eğitimi, 5 yaşından 14 yaşına kadar olan çocukların eğitimini kapsar. Öncelikli amaç at sevgisini kazandırmaktır. Çocuklarımıza özgüven aşılayarak sosyal hayatlarında başarılı bireyler yetiştirebilmektir. 
 
BİNİCİLİK SPORU
Binicilik sporu insan ve başka bir canlının ortaklaşa yaptığı bir spordur. Sporun amacı, atın fiziksel gücü ile binicinin zekasının birleşmesinden kaynaklanır. Komutları ve planlamayı binici yapar., at da bu komutları uygular.
 
AT ve ÇOCUK
Atlar çocukları düşünmeye sevk eder. Kaslarını bilinçli bir şekilde kullanmalarını sağlar. .Çocuklar binicilik eğitimine küçük yaşta başladıkları için hayvan sevgisiyle büyürler. Çocuklar biniciliğin yanı sıra seyisler eşliğinde atların yemlerini vererek, tımarlarını yaparak bakımları konusunda da bilgi edinirler.
 
PONY KULÜBÜ HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ;
 
Pony Kulübü nedir ? 
The Pony Club; midillilerle ve binicilikle ilgilenenler için bir gençlik  organizasyonudur.
 
Ne Yapar ?  
Amaç, gençleri biniciliklerini geliştirmeleri için teşvik etmek, onlara at bakımını  ögrenecekleri bir ortam hazırlamaktır.
 
Kendime Ait Bir Midillim Olmalı mı?
Eğer isterseniz kendinize ait bir midilliniz de olabilir; ama şart değil. Bizim midillilerimizi de kullanabilirsiniz.  
 
Ortama Uyum Sağlayabilecek miyim ?
Evet ! Sizin gibi biniciliğe ve midillilere meraklı gençler tarafından çok hoş karşılanacak ve uyum içinde çalışmalarınızı yürüteceksiniz.